Конденсаторні установки (ККУ-0,4)

Комплектна Конденсаторна Установки (ККУ-0,4), ще називають Прострій Компенсації Реактивної Потужності (ПКРП) – призначена для автоматичної компенсації реактивної потужності навантаження споживача в електричних мережах трифазного змінного струму напругою 0,4 кВ частотою 50 Гц.

ККУ залежно від потужності, діляться на навісні і підлогові, і встановлюються в електрощитових.

Конденсаторна установка являє собою металеву шафу, в якій розміщені конденсатори, контактори, запобіжники, ошиновка, регулятори реактивної потужності і апаратура сигналізації. Для включеня і відключення ступенів конденсаторної установки застосовуються контактори. Для відстеження величини реактивної потужності і управління контакторами служить регелятор реактивної потужності. Конденсаторна установка може працювати в режимі автоматичного або ручного управління. Захист від струмів короткого замикання здійснюється запобіжниками. Конденсаторна установка допускає тривалу роботу при підвищенні діючого значення струму до 1.2 номінального, одержуваного як за рахунок підвищення напруги, так і за рахунок вищих гармонік або й іншого разом, незалежно від гармонійного складу струму. З урахуванням граничного відхилення ємності +10% найбільший допустимий струм може бути до 1.3 номінального струму конденсаторної установки. Конденсаторна установку призначена для одностороннього обслуговування.

Найбільш поширеним обладнанням на якому збираються ККУ є ETI. Але за бажанням замовника ми можемо зібрати її на будь-якому аналогічному обладнанні.

Типова схема ККУ-0,4


Регулятори реактивної потужності PFC

Регулятори реактивної потужності PFC застосовуються для компенсації потужності при різних навантаженнях. Останні в свою чергу відстежують активну і реактивну складову потужності шляхом вимірювання миттєвих значень напруги і струму в електричній мережі. На основі цих вимірювань обчислюється фазовий зсув між струмом і напругою, і це значення порівнюється з попередньо заданою величиною cos ф. Залежно від фактичного відхилення коефіцієнта потужності контролер PFC подає команду на вправлення ступенями конденсаторних батарей з мінімальним часом реакції від 4 секунд (програмується). Принцип роботи контролера заснований на системі FCP яка дозволяє виробляти миттєві вимірювання значень напруги і струму, забезпечуючи оптимальне управління системою компенсації реактивної потужності. При відсутності необхідності автоматичної настройки всі параметри можуть бути задані вручну.

Контактори для конденсаторних батaрей CEM CK..N

Контактори для комутації кондесаторних батарей спеціально сконструйовані для регулювання коефіцієнта потужності (категорія застосування AC-6b. Контактори CEM 10CK..N – CEM 70CK..N оснащені допоміжними контактами зі знімними струмообмежуючими елементами.

При комутації конденсатора спочатку замикаються допоміжні контакти, які істотно обмежують значення пускового струму.

Основні контакти замикаються через кілька мілісекунд після допоміжних контактів, пропускаючи номінальний струм. Конденсаторні контактори вибираються згідно потужності комутованих конденсаторів. Для групової та централізованої систем компенсації реактивної потужності, де не використовується фазний реактор, рекомендується застосовувати контактори із завищеними номінальними параметрами для обраного конденсатора.

Конденсатори силові трифазні

Конденсатори використовуються для коригування коефіцієнта потужності індуктивних споживачів (трансформаторів, електричних двигунів) в електричних мережах для напруги до 660В.

Конденсатори складаються з циліндричного алюмінієвого корпусу, всередині якого встановлено діелектрик з трьома поліпропіленовими шарами, металізованим алюмінієм і цинком з одного боку. Дане покриття забезпечує низький рівень втрат та високу стійкість до високих імпульсним струмів.

Для забезпечення захисту внутрішніх елементів конденсатора застосовується роз’єднувач, який спрацьовує при виникненні надлишкового тиску.

Після від’єднання конденсатора від мережі на його виводах ще присутня залишкова напруга, що становить небезпеку для обслуговуючого персоналу. Для його усунення все трифазні конденсатори забезпечені розрядними опорами, які знижують рівень напруги до рівня менше ніж 75В за 3 хвилини.


Виготовлені ККУ-0,4

Звороній дзвінок