Ввідно розподільний пристрій (ВРП)

Ввідно розподільчий пристрій (ВРП) застосовуються на різних об’єктах для прийому і подальшого розподілу електроенергії по локальним споживачам. ВРП, так само, призначаються для захисту мережевих споживачів від аварійної перевантаження і коротких замикань. За допомогою контрольних приладів, встановлених в ВРП, ведеться облік витрат електроенергії і контроль правильного розподілу навантаження по мережі. За побажанням замовника лічильники витрати електрики можуть бути встановлені або комплексно, або для кожного окремого споживача. В основному, виробництво ВРП здійснюється для нормальної роботи пристрою при підключенні до мережі живлення з напругою 220 – 380В змінного струму з частотою 50 – 60 Гц.

ВРП представляють з себе закриту в захисний сталевий ящик односторонню панель, на яку і монтуються контрольно-облікові і розподільні автоматичні електроприлади. ВРП можуть бути одне, двох або багато панельних. При необхідності вони збираються в секції. Збірка ВРП може виготовлятися в напольному або підвісному виконанні.

Типові схеми з ВРП:


ВРП зазвичай виготовляються одностороннього обслуговування і використовуються для експлуатації в
житлових, комунальних, виробничих і громадських будівлях.

Ввідно-розподільні пристрої можуть бути виготовлені в різних виконаннях. З АВР або без. На один, два або три введа. Також вони можуть бути виконані на різні номінали. З наявністю обліку і без нього. Кількість ліній, що відходять також може бути різним. Дуже часто до складу ВРП входять електровимірювальні прилади.

Зазвичай ВРП виготовляється підлогового виконання, але за бажанням замовника може бути виконано в навісних виконанні. Якщо ввід у ВРП нижній, то в конструкції передбачається цоколь. У випадках коли шафа має ступінь захисту IP54, його двері і стінки герметизуються для запобігання попадання вологи всередину шафи. Прилади обліку обов’язково пломбуються.

Дуже часто на обох вводах встановлюються обмежувачі перенавантаження, які призначені для захисту обладнання систем електропостачання від комутаційних і грозових перенапруг. Апарати автоматичного і ручного управління ВРП, розташовуються як усередині шафи, так і на дверях. Внизу шафи встановлюються нульова шина і шина заземлення.


Фото декількох наших ВРП:


Вас також може зацікавити:

Звороній дзвінок